Tydzień Edukacji Międzynarodowej to międzynarodowa inicjatywa amerykańskiego Departamentu Stanu i Departamentu Edukacji, mająca na celu promowanie programów wymiany międzynarodowej i zachęcanie do uczestniczenia w nich, dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Tegoroczna, 17. edycja Tygodnia Edukacji Międzynarodowej odbędzie się w dniach 13-17 listopada. W tych dniach będą organizowane wykłady, prezentacje i warsztaty zachęcające młodych ludzi do podjęcia nauki w USA, zaś naukowców do wyjazdu na staże i wymiany naukowe.

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach Tygodnia Edukacji Międzynarodowej jest bezpłatny. Część z nich to webinaria więc aby wziąć udział wystarczy komputer z głośnikami/słuchawkami i dostępem do internetu.

Pierwsze webinaria odbędą się w poniedziałek 13. listopada o godz. 20.00. Jedno jest przeznaczone dla uczniów pierwszej lub drugiej klasy liceum/technikum, a drugie dla osób, które zastanawiają się nad studiami magisterskimi lub doktoranckimi w USA. W kolejnych dniach, również o 20.00, doradcy edukacyjni będę mówili o wyborze uczelni i programach, sposobie aplikacji czy finansowaniu.

Więcej informacji o webinariach i innych wydarzeniach znajdziecie na stronie http://educationusa.pl/iew/ oraz na FB @ducationUSAPoland.