Teddy Eddie SCHOOL to nowy poziom przeznaczony dla pierwszoklasistów (7-latków), przygotowujący do przejścia od nauki tylko przez zabawę do poważnej nauki w trybie szkolnym. W trakcie kursu dziecko pozna mnóstwo nowych słów, zdań i zwrotów, a także prawdopodobnie zacznie używać angielskiego spontanicznie, nie tylko podczas zajęć. Przeczyta też swój pierwszy tekst!

Oprócz książki, poradnika dla rodziców, dostępu do Placu Zabaw Teddy Eddie, CD, multiROMu de DOMO i sekretnej książeczki dzieci i rodzice otrzymują również zeszyt ćwiczeń (EDDIE’S SCHOOLBOOK), który pozwoli połączyć zabawę z nauką szkolną. W zeszycie ćwiczeń będą odrabiane pierwsze prace domowe — na podstawie zadań i zabaw realizowanych z lektorem w trakcie zajęć.

Na tym poziomie skupiamy się na jak zwykle na komunikacji, jednak pojawia się a nowy element – nauka czytania. Efektem będzie umiejętność samodzielnego przeczytania przez dziecko krótkiego tekstu. Wykorzystujemy do tego czytanie globalne, dzięki któremu dzieci najpierw rozpoznają pojedyncze słowa, a potem je czytają. Uczą się czytać polecenia do ćwiczeń, które już znają w wersji werbalnej, a na koniec kursu będą czytać krótkie teksty. Do nauki czytania wykorzystujemy te same gry co wcześniej, tylko zamieniamy obrazki na słowa. Dzięki temu dzieci szybko i bez problemu przestawiają się na czytanie, które stanowi dla nich naturalny rozwój ich umiejętności.

Poziom ten to również wyrabianie nawyku systematyczności. Chcemy, aby dzieci rozwijały się nie tylko językowo, lecz także organizacyjnie, co pomoże im w późniejszej nauce w szkole.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji poziomu Teddy Eddie SCHOOL przygotowanej przez Aleksandrę Komadę, współautorkę metody.